Организована посета Југословенском драмском позоришту. Гимназијалци под утисцима након представе „Врат од стакла”

У петак, 8. марта 2024. ученици и запослени у Гимназији посетили су Југословенско драмско позориште и погледали представу Врат од стакла, насталу по драмском тексту Биљане Србљановић. Глумачку поделу, коју је било право задовољство гледати на сцени, чинили су: Јелисавета Сека Саблић, Весна Тривалић, Анита Манчић, Драган Мићановић, Ирфан Менсур, Марко Јанкетић, Милица Гојковић, Милош Самолов и др.

Иза врхунске представе стоји и велики позоришни редитељ Јагош Марковић (1966-2023), кога су публика и глумци поздравили дугим аплаузом у знак сећања. По завршетку представе, позориште смо напустили пуни позитивних утиска и са јединственим мишљењем да је Врат од стакла једна од бољих представа коју смо у последње време гледали.

Одлазак у позориште је и овог пута организовао проф. Младен Ђуричић, у сарадњи са управом школе.